Partneři

CEFF Potraviny bez zbytečné chemie je partnerem projektu NeMocCukru od začátku jeho vzniku.
Cílem projektu CEFF Potraviny bez zbytečné chemie je poskytnout spotřebitelům snadnou orientaci při výběru potravin a tím jim pomoci snížit spotřebu nežádoucích chemických přísad.
Logo CEFF (Certified E-Friendly Food) od roku 2011 označuje potraviny bez konzervantů, umělých barviv, sladidel a glutamátu.

Kategorie sledovaných éček byly vybrány na základě výzkumu trhu, který probíhal jak na straně spotřebitelů, tak výrobců. Nakupující uváděli jako nejvíce sledované kategorie éček právě konzervanty, umělá barviva, sladidla a glutamáty.

Za podpory odborníků upozorňuje CEFF nakupující i výrobce na fakt, že při zachování bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin lze vyrábět i bez zbytečné chemie.

Projekt vychází z platné legislativy a jeho pravidla jsou v souladu s evropskými normami. Iniciativa CEFF je zcela nezávislá.

Pestrá strava je další iniciativou projektu CEFF, při které děti na základních školách v rámci projektových dnů pod vedeních odborných výživových poradkyň vyrábí svačiny z potravin, které odpovídají filosofii celého projektu a jsou bez zbytečné chemie. V rámci dne probíhá i edukace dětí v oblasti složení potravin, výživových a energetickcýh hodnot a také důležitosti kvalitního a vhodného pitného režimu. Lektrorky s dětmi hovoří také o obsahu cukru v nápojích a sladkostech a jeho vlivu na zdraví. Poučí děti o vhodnosti omezení cukru a možnostech náhrady jak v nápojích, tak ve svačinách.

více se dočtete zde:    www.ceff.info    www.pestrastrava.cz   https://www.facebook.com/www.stravabezchemie.cz/